3 września 2019

"Czerwień" Małgorzata Oliwia-Sobczak


Premiera "Czerwieni" już jutro, więc najwyższy czas przedstawić wam ten świetny kryminał. "Kolory zła" to nowa seria kryminalna Małgorzaty Oliwii Sobczak, a zarazem debiut autorki, który wyszedł jej bardzo dobrze i liczę na to, że kolejne tomy będą równie dobre, a może i lepsze.
 
Dwa morderstwa, które dzieli siedemnaście lat, a łączy sopocka plaża, kryjąca wiele mrocznych sekretów. Co stoi za zagadkowymi zabójstwami dwóch młodych kobiet o podobnym typie urody, których twarze zostały okaleczone, pozbawione ust i wyrzucone do morza? Czy mamy do czynienia z seryjnym mordercą, a może z mafijnymi porachunkami? Prokurator Bilski zmierzy się z niejedną makabryczną tajemnicą.

Miałam przyjemność objąć ten tytuł patronatem i tak jak już pisałam "Czerwień" to trzymająca w napięciu zagadka kryminalna, której nie sposób się oprzeć. Doskonale rozbudowana fabuła, która wciąga czytelnika na długie godziny, wyraziści bohaterowie i akcja, która z każdą stroną coraz bardziej zaskakuje, to nic innego jak przepis na udany kryminał. Możecie być pewni, że każdy z bohaterów pojawiający się na kartach tej powieści odgrywa ważną rolę i jest tam z konkretnego powodu, każdy z nich przyczynia się do rozwoju wydarzeń. Uwielbiam kiedy wszystkie wątki układają się w jedną całość, kiedy każdy bohater odgrywa swoją rolę. Po prostu musicie to przeczytać. 

Skusicie się na lekturę "Czerwieni"? :)

4 komentarze: