1 czerwca 2017

"Bez przebaczenia" - Agnieszka Lingas-Łoniewska


On... od dziecka interesował się wojskiem i z nim wiązał swoje losy. Przystojny, honorowy i poukładany - podporucznik Piotr Sadowski.
Ona... zwariowana, z głową pełną pomysłów, młoda artystka - Paulina Litwiak. 
Pokrętny los połączył ich ze sobą w małym mieście, do którego dziewczyna przyjeżdża po śmierci matki, by zamieszkać z ojcem. Ten okazuje się człowiekiem zimnym, dominującym i nieprzystępnym. Skrywa przed córką rodzinną tajemnicę. Wyraźnie przeszłość jego i matki Pauliny nie jest wcale taka, jakiej obraz ma w głowie dziewczyna. Przez "przypadek" główna bohaterka poznaje chłopaka o pięknych zielonych oczach, którym jest oczarowana. Dzięki  niemu Paulinie udaje się uporać z demonami przeszłości. Jednakże szereg dramatycznych wydarzeń doprowadza do wyjazdu Pauliny. I gdy obydwoje tak strasznie cierpią po rozstaniu, przeznaczenie znowu daje o sobie znać, pozostawiając niespodziankę...

Z polskimi autorami mam tak, że ciężko mnie nimi zadowolić. Zawsze podczas czytania takowych książek nachodzą mnie myśli, ale to jest słabe, styl pisania taki nijaki, a tu nagle na moim horyzoncie pojawiła się Agnieszka Lingas-Łoniewska. Książka tej autorki "Bez przebaczenia" zawładnęła moim sercem całkowicie. I mimo iż takich miłosnych historyjek mamy od groma, to mnie ta powieść bardzo urzekła i w tej recenzji postaram się was przekonać, że tą historię trzeba po prostu poznać, by ją pokochać lub znienawidzić, wszystko zależy od czytelnika. 


W "Bez przebaczenia" na wstępie poznajemy uroczą Paulę, która jest artystką z niską samooceną, a także z wielkim bagażem złych doświadczeń jakie przeżyła w przeszłości. Gdy śledzimy jej losy w teraźniejszości dziewczyna musi przeprowadzić się do innego miasta, ponieważ jej rodzina zginęła w wypadku samochodowym, a ona została przyjęta pod opiekę swojego ojca, z którym nie miała żadnego kontaktu od dziecka. Paula będzie musiała się zmierzyć z dość surowym ojcem, samotnością i wielką tesknotą. Wszystko się zmieni, gdy na jej drodze pojawi się Piotr. Dwudziestoczteroletni wojskowy z zasadami, z ogromnym poczuciem humoru i bystrym umysłem. Ciepły, uczuciowy facet, który czeka na tę jedyną kobietę, którą będzie mogł poślubić. Los sprawi, że te dwa wybuchowe charaktery połączy uczucie, przed którym oboje nie mogą się uchronić. Lecz niedomówienia, kłamstawa i intrygi sprawią, że nie będzie tak błogo i szczęśliwie w życiu bohaterów...

Z pewnością nie jest to mdła, czy przesłodzona historia miłosna. Ta książka sprawi, że nie będziecie w stanie jej odłożyć, dopóki nie poznacie zakończenia. Styl pisania autorki jest lekki i prosty w odbiorze, dlatego książkę czyta się w miarę szybko. Aż bym powiedziała, że za szybko. Pani Agnieszka perfekcyjnie potrafi stopniować napięcie w danej chwili co sprawia, że możemy poznać jak na dłoni intencje czy uczucia bohaterów. 
  
"Bez przebaczenia" to opowieść pokazująca nam, że prawdziwa miłość między dwojgiem ludzi naprawdę istnieje. Ta historia daje nadzieję, że mimo przeciwności losu bohaterowie, którzy się kochają potrafią znaleźć drogę powrotną. Niesamowicie ciepła, wzruszająca opowieść o miłośći, którą z pewnością mogę wam polecić! Moje serce jest w pełni udobruchane. 

Moja ocena: 8/10 / Autorka: Agnieszka Lingas-Łoniewska / Data premiery:  / Wydawnictwo: Novae Res

Za książkę dziękuję wydawnictwu:

15 komentarzy:

 1. Muszę się ogarnąć i przeczytać w końcu jakąś książkę tej autorki ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Koniecznie musisz coś przeczytać tej autorki! :) Pani Agnieszka ma naprawdę dobre książki :)

   Usuń
 2. Czytałam ją dawno, dawno temu i mi się podobała. :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Czytałam do tej pory jedną książkę autorki, może skuszę się na ten tytuł.

  Pozdrawiam
  zakladkadoksiazek.pl

  OdpowiedzUsuń
 4. Ja od razu odpadam, bo jest to książka z polskimi realiami, a takowych nie czytam.
  Pozdrawiam i zapraszam na tag :)
  http://polecam-goodbook.blogspot.com/2017/05/muzyczny-tag-z-ksiazki-dobre-jak.html

  OdpowiedzUsuń
 5. Wydaje się być jedną z wielu, która niczym szczególnym się nie wyróżnia, ale nie mówię jej nie. Może kiedyś będę miała ochotę się za nią zabrać. :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zapewniam Cię, że jest niezwykła ta historia! <3 Daj jej szansę :)

   Usuń
 6. Książki pani Lingas-Łoniewskiej potrafią poruszyć moje serce - tej jeszcze nie czytałam, wszystko przede mną :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Polecam! :) Ja muszę zabrać się za inne książki tej autorki :)

   Usuń
 7. Ja również często mam wątpliwości dotyczące polskich autorów. Ale kilkakrotnie przekonałam się, że warto zaufać, dobrze, że Ty również :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. I jak sie okazuje, nie wszystko co polskie jest złe :)

   Usuń
 8. Jeszcze nie czytałam, będę mieć na uwadze, tym bardziej, że uwielbiam polskich pisarzy ♥ :)

  OdpowiedzUsuń