22 stycznia 2019

"Inna kobieta" Karolina Głogowska, Katarzyna Troszczyńska /przedpremierowo/


Ta książka wyciągnęła mnie z dołka czytelniczego. Z początkiem roku, jakoś nie miałam ochoty na czytanie, więc wciągnęłam się w serial, aż tu nagle naszła mnie ochota na jakąś książkę i akurat wybór padł na "Inną kobietę" napisaną przez dwie autorki Karolinę Głogowską i Katarzynę Troszczyńską. Książka początkowo mnie nie zaciekawiła, jednak z dalszymi stronami zaczęłam się wciągać w fabułę i potem już nie mogłam się oderwać. 

Chyba po raz pierwszy nie będę wam streszczać fabuły tej książki, ponieważ nie ma to sensu, w tym przypadku. "Inna kobieta" opowiada o zdradzie, a konkretniej mamy możliwość śledzić losy trzech bohaterów: męża, żony i kochanki. Trzy osoby, które zostały wplątane w zdradę, każdy z nich ma swoje racje i każdy z nich ucierpi w tej sytuacji. 

Ta historia w pełni skupia się na kobietach. Po pierwsze mamy  postać Joanny - kobiety, która stała się żoną i matką na pełen etat. Całe jej życie to zajmowanie się dziećmi i usługiwanie mężowi, który całymi dnia pracuje i wraca do domu zmęczony, dlatego na barkach Joanny spoczywają wszystkie domowe obowiązki. Kobieta w pełni poświęciła się dla rodziny, lecz mimo to nie narzeka, ponieważ kocha dzieci i męża i ma poczucie, że tak właśnie powinno być. A z drugiej strony poznajemy Adę - samotną matkę, która jest przebojowa i silną kobietą, dlatego nie boi się spotykać z mężczyzną, który ma rodzinę, ponieważ wierzy, że ją kocha i jego obietnice o zostawieniu żony wkrótce się spełnią. Dwie różne kobiety. Różni je wszystko: charakter, podejście do życia, poglądy. Ale jedno ich łączy - mężczyzna, którego obie tak bardzo kochają. A on? Prowadzi dwa życia: z jednej strony stabilna rodzina, dzieci, kochająca żona, z drugiej odczucie tego, czego dawno już nie miał. Kto zostanie, kto będzie miał siłę, żeby odejść? Czy można wybaczyć zdradę nawet ukochanej osobie? 
"Największą karą za romans jest sam romans..."
Autorki przedstawiają nam wersję tej samej historii, jednak opowiedziane różnymi oczami. Szczera, do bólu prawdziwie opowiedziana historia, która może spotkać każdego z nas. Niby banalna opowieść o zdradzie, jednak nie do końca. Autorki ujawniają motywy żony zdradzonej, porzuconej kochanki, która wreszcie odczuła miłość i mężczyzna, który nie potrafi zdecydować kogo wybrać. Niesamowite jest to, że podczas czytania poznajemy racje każdego bohatera i potem ciężko stwierdzić kto jest winien tej sytuacji. Wielu powie, że mężczyzna, który zdradza, jednak on też ma swoje powody. Mimo wszystko ja również jestem zdania, że to wina mężczyzny, ponieważ to on nie potrafił być wierny żonie, tylko wybrał łatwą drogę i zawrócił w głowie drugiej kobiecie. Według mnie w tej historii poszkodowane są te kobiety, zakochane w jednym mężczyźnie i koniec końców jedna z nich ucierpi. 

"Inna kobieta" wciąga i to bez reszty. Niby banalna historia, ale zmusza nas do myślenia, analizowania całej sytuacji. Rozważamy kto zawinił w tej historii, kto powinien zrezygnować, a kto walczyć dalej. Poznając historię z dwóch perspektyw nie możemy być obiektywni, ponieważ ciężko znaleźć ten czarny charakter w bohaterach. Ciężko znaleźć usprawiedliwienie dla któregoś z bohaterów, a obwinić drugiego. To jest dobre posunięcie, ponieważ czytelnicy mogą sami postawić diagnozę i odpowiedzieć sobie na pytanie: kto zawinił? 

Bardzo dobra obyczajówka, która zmusza do myślenia, a w dodatku czyta się przyjemnie i szybko. Autorki stanęły na wysokości zadania i stworzyły kawał dobrej lektury. Polecam sięgnąć po "Inną kobietę". 

Moja ocena: 7/10⭐

Premiera 30 stycznia 2019. Zamierzacie sięgnąć po "Inną kobietę? :)

7 komentarzy:

 1. Jeśli będę miała taką możliwość, bardzo chętnie poznam tę historię. 😊

  OdpowiedzUsuń
 2. Nie słyszałam o tej książce ale po twojej recenzji z chęcią zapoznam się z tą książką :) pozdrawiam :) www.wspolczesnabiblioteka.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Cieszy mnie to, ponieważ książka jest naprawdę dobra :) Czyta się ekspresowo :)

   Usuń
 3. Zaciekawiłaś mnie tą książką. W sumie jeszcze żadnej nie czytałam o zdradzie i naprawdę teraz jestem podkuszona, by po nią sięgnąć, tym bardziej, że cię wyciągnęła z dołka czytelniczego. Coś w niej musi być.

  OdpowiedzUsuń
 4. Czeka u mnie w kolejce, dziękuję za podpowiedź 😍

  OdpowiedzUsuń
 5. The Love of Beauty is a woman's nature, three-point looks and seven-point dress.
  Here are women's clubs,Diamond Jewelry,Brand Handbags , fashion Dresses, sexy swimsuits you like, you want to choose.
  https://imiyavogue.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń