13 lipca 2017

"Twoim śladem" - A.Meredith Walters


"Twoim śladem" czytałam już jakiś rok temu, a w związku ze zbliżającą się premierą drugiego tomu, postanowiłam sobie odświeżyć historię Aubrey i Maxxa. Czytając ją po raz drugi spojrzałam na nią pod całkiem innym kątem, dostrzegłam prawdę jaką ze sobą niesie. 

Aubrey Duncan to studentka psychologii na Uniwesytecie Longwood. Przez dwanaście tygodni będzie musiała brać udział w spotkaniach grupy wsparcia osób uzależnionych, dzięki czemu będzie mogła bliżej przyjrzeć się jak wyglądają takie spotkania. Jest to także warunek uzyskania licencjatu z psychologii, by móc pracować w zawodzie terapeutki. Dowiadujemy się, że Aubrey straciła swoją młodszą piętnastoletnią siostrę z powodu przedawkowania narkotyków, co spowodowało, że dziewczyna wybrała taki kierunek studiów, a nie inny. Wszystko układało się dobrze, Aubrey była bardzo blisko zdobycia upragnionego celu, czyli zostania terapeutką. Jednak, gdy pewnego dnia do grupy trafia charyzmatyczny Maxx, wszystko co dziewczyna sobie ułożyła zaczyna się powoli wykruszać.

Książka prowadzona jest z perspektywy dwóch bohaterów: Aubrey i Maxxa. Jest to świetny zabieg, ponieważ możemy bliżej poznać obu bohaterów i poznać ich myśli, a także postępowania. Aubrey to dość nieśmiała, spokojna dziewczyna, która pilnie się uczy, by zdobyć upragniony zawód. Nie imprezuje, wystrzega się alkoholu. Mieszka razem ze swoją przyjaciółką Renee, do której zawsze przybywa z odsieczą. Troszczy się o nią jakby była jej siostrą, co świadczy o tym, że jest bardzo pomocna. Natomiast Maxx to dość skomplikowana postać. Nagle pojawia się w życiu Aubrey i wywraca je do góry nogami, tak jak ona jemu. Ich spotkanie wywoła wielkie zamieszanie w książce. Dziewczyna szybko odkrywa w nim jego drugą naturę, którą stara się ukryć przed innymi ludźmi, a mianowicie to, że Maxx przez problemy rodzinne jest wyniszczony psychicznie i nie wierzy we własną wartość. Dlatego ucieka się do narkotyków, które pomagają zapomnieć o problemach. Nie dość, że sprzedaje innym narkotyki, to sam jest od nich bardzo uzależniony. 

Fabuła książki kręci się wokół narkotyków. Pokazuje jak funkcjonuje człowiek uzależniony, do czego jest w stanie się posunąć, by zdobyć chwilę ukojenia. Czytałam już podobne książki między innymi "Pamiętnik narkomanki" czy "Odlot na samo dno" i uważam, że takich dobrych książek powinno być o wiele więcej, by uświadamiać ludziom co narkotyki robią w człowiekiem. 

"Twoim śladem" to pozycja zdecydowanie warta uwagi. Autorka nie słodzi, tylko brutalnie pokazuje życie człowieka uzależnionego. Warto poświęcić swój czas na przeczytanie tej książki. Narkotyki to powszechny temat, są problemem dotykającym młodych ludzi. Dlatego przeczytajcie tę książkę i przekonajcie się sami. 

16 komentarzy:

 1. Trudna tematyka, ale ta książka może być całkiem interesująca, zapisuje sobie tytuł :).

  Pozdrawiam
  zakladkadoksiazek.pl

  OdpowiedzUsuń
 2. Wow, w ogóle nie słyszałam wcześniej o tej książce. Zaciekawiłaś mnie tym tematem. Mogłabyś jeszcze powiedzieć jakie są relacje między głównymi bohaterami?

  OdpowiedzUsuń
 3. Bardzo chcę przeczytać :D Zwłaszcza, że jest drugi tom :D

  Pozdrawiam, Jabłuszkooo ♡
  Szelest Stron

  OdpowiedzUsuń
 4. Tak jak pisałam już wcześniej, muszę nadrobić tę książkę :D Twoja recenzja zachęciła mnie do niej jeszcze bardziej ^^

  Obsession With Books

  OdpowiedzUsuń
 5. Czytałam ostatnio. Może mnie nie zachwyciła, ale to była dobra książka, podobała mi się :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Słyszałam o tej książce bardzo dużo. I już się nie mogę doczekać kiedy będę mogła ją przeczytać.
  Pozdrawiam, zostaje na dłużej i zapraszam do siebie :D
  https://gosiaandbook.blogspot.com/2017/07/recenzja-obronca-miosci-sandi-lynn.html

  OdpowiedzUsuń
 7. nie czytałam jeszcze, ale mam w planach! :)


  Pozdrawiam i zapraszam do siebie. :)
  http://nie-oceniam-po-okladkach.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 8. Zgadzam się, bardzo fajna lektura :)

  OdpowiedzUsuń
 9. I takim oto sposobem na mojej liście tbr wylądowała kolejna książka xd

  Pozdrawiam
  To Read Or Not To Read

  OdpowiedzUsuń
 10. Twoja recenzja jest świetna! Masz rację, o uzależnieniach powinno się więcej pisać. Mam nadzieję, że przeczytam tę pozycję :)
  Pozdrawiam,
  Żyjąca z książkami

  OdpowiedzUsuń
 11. Kilka dni temu skończyłam ja czytać i bardzo mi się podobała :) Ciekawa książka, ale jednocześnie trudna... Muszę jak najszybciej zabrać się za drugi tom ;P
  Świetna recenzja ;)
  Zabookowany świat Pauli

  OdpowiedzUsuń
 12. Brzmi na prawdę ciekawie. Planuję po nią sięgnąć

  OdpowiedzUsuń
 13. Zainteresowałaś mnie, a byłam pewna, że ta książka to takie "byle co". Może dlatego, że nawet nie przeczytałam opisu i zasugerowałam się okładką :P Ale naprawię swój błąd i przeczytam :)

  OdpowiedzUsuń
 14. Wow! Widziałam tą książkę na różnych instagramach, ale nie sądziłam, że porusza takie tematy!
  rozczytane.blogspot.co.uk

  OdpowiedzUsuń
 15. Z chęcią przeczytam, bo naprawdę mnie zainteresowałaś!

  Pozdrawiam cieplutko i ściskam :*
  M.
  martynapiorowieczne.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 16. Właśnie jestem po przeczytaniu Twoim śladem, i popieram Twoją opinię, niezła książka ukazująca bardzo mroczną stronę życia.

  OdpowiedzUsuń