12 lutego 2017

"Flower- Jak kwiat" Elizabeth Craft&Shea Olsen /przedpremierowo/   Ona miała plan. Wtedy spotkała jego...

Wyobraźcie sobie, że macie zaplanowane całe swoje życie. Od samego początku wiecie na jakie studia pójdziecie, jaki zawód będziecie wykonać w przyszłości aż nagle przychodzi miłość, której nie możecie się oprzeć. Dzięki, której zaczynacie czuć coś więcej. Zaczynacie wierzyć, że droga, którą sobie obraliście wcalenie jest dla Was najlepsza.
 
Charlotte Reed miała jasno określony cel, którego trzymała się całe życie i zawsze dążyła do jego spełnienia. Zwykła dziewczyna, która mieszkała razem z babcią i swoją starszą siostrą Mią. Mia w młodości popełniła wiele błedów, których skutkiem była ciąża z przypadkowo spotkanym chłopakiem. Była bardzo młoda jak urodziła swojego synka Leona. Charlotte w każdej wolnej chwili pomagała siostrze jak tylko mogła i zajmowała się maluchem. Sama też chodziła do szkoły, pracowała w kwiaciarni, by zarobić na swoje studia i uczęszczała na staż do laboratorium. Wymarzyła dla siebie idealną przyszłość.
Chciała iść na medycyne i zostać lekarzem. Wszystko szło po jej myśli, aż spotkała jego. Tate niespodziewanie wkracza do jej idealnie poukładanego życia i jak to się mówi wywraca wszystko do góry nogami. Mimo tego, że należą do dwóch różnych światów. To między nimi rodzi się niezwykłe uczucie,  przed którym oboje próbują się bronić.  Koniec końców ich miłość jest silnieszja niż wszystkie przeciwności losu.

Historia Charlotty bardzo przypomina mi właśnie takiego bajkowego "Kopciuszka" tylko przedstawionego w wersji współczesnej. Gdzie biedna dziewczyna spotyka na swej drodze księcia, który spełnia jej marzenia i wyrywa z jej świata. 

"Flower Jak kwiat" to opowieść o uczuciu, jakie połączyło dwoje młodych ludzi. Ale to nie tylko banalna opowieść o miłości. A także o podejmowaniu ważnych życiowych decyzji, o dojrzewaniu i szukaniu własnej drogi. Przez całą powieść śledzimy losy Charlotte na naszych oczach ukazuje się  wielka przemiana dziewczyny. Z niezdecydowanej i trochę naiwnej nastolatki wyrasta dojrzała kobieta, która wie czego chce od życia i jaką drogą pójść, by zdobyć obrany sobie cel. Przyjemna, lekka historia. Polecam, goszaczyta ;)

Moja ocena: 6/10!

Za egzemplarz książki bardzo dziękuję wydawnictwu: 

6 komentarzy:

 1. Bardzo jestem ciekawa tej książki i mam nadzieję, że uda mi się ją niebawem przeczytać :)
  Pozdrawiam!

  czytelniczkaa97.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Przyjemna lektura na jeden wieczór :) Jak tylko uda Ci się przeczytać daj znać jak wrażenia, bo jestem bardzo ciekawa :) Buziaki :*

   Usuń
 2. Brzmi jak idealna lektura na zimny wieczór.:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Taka właśnie jest. Mi w niej czegoś brakowało, ale sama fabuła książki była wporządku ;)

   Usuń
 3. No brzmi ciekawie ! Najbliższe zamówienie chyba będzie bardzo duże :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Stały problem książkoholików :D Ale co mamy zrobić jak ciągle są takie genialne książki wydawane :)

   Usuń