21 grudnia 2018

"Anioł na śniegu" Joanna Szarańska


W tamtym roku przeczytałam pierwszą książkę Joanny Szarańskiej pt. "Cztery płatki śniegu", która bardzo mi się spodobała. Pokochałam bohaterów wykreowanych w tej historii, ich zmagania i perypetie życiowe nie raz powodowały u mnie wybuch śmiechu. Dlatego jestem wielką fanką tej serii. I ogromnie się cieszę, że w tym roku mogę cieszyć się lekturą drugiego tomu. Zabierając się za lekturę miałam wielkie oczekiwania wobec tej autorki. Byłam ciekawa co tam słychać u mieszkańców ulicy Weissa. 

"Anioł na śniegu" przedstawia nam kolejne zmagania mieszkańców ulicy Weissa z powodu zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia. W ciągu roku w ich życiu zaszły ogromne zmiany. Anna uwolniła się od przesadnie oszczędnego Waldemara, który wyliczał jej każdy wydatek i zaczęła żyć pełnią życia, jako silna i niezależna kobieta. Zuzanna na spokojnie obmyśla plan przebiegu Świąt, nie zważając na dziwne zachowanie męża - Kajetana, który nieświadomie wpakował się w niezłe kłopoty. Monika wciąż użera się z wścibską teściową, która wsadza nos w nie swoje sprawy, a pani Michalska wiernie stoi na straży losów mieszkańców ulicy Weissa. Przyjaciółki z bloku zaprzyjaźniły się i wspólnie planują przygotowanie corocznego spotkania pod jodełką z pozostałymi mieszkańcami. Jednak nie wszystko idzie zgodnie z planem, ponieważ dochodzi do straszliwej zbrodni...

Ta książka sprawdzi się idealnie na leniwy przedświąteczny wieczór. Autorka poprzez perypetie bohaterów chce przekazać czytelnikom jedną wielką prawdę, że święta to nie czas prezentów, najbardziej obfitego stołu wigilijnego, czy najpiękniej ustrojonej choinki. Święta to coś więcej, to moment, żeby się zatrzymać, odpocząć w ciszy, spędzić czas z bliskimi i odkryć magię otaczającego nas świata. Realistyczni bohaterowie, tacy, których możemy spotkać na ulicy, nadają autentyczności tej historii. Książkę czyta się błyskawicznie ze względu na prosty i lekki styl pisania autorki. Spędziłam z nimi cudowny czas, dowiedziałam się co słychać u ulubionych bohaterów i mam wielką nadzieję, na kolejny tom w przyszłym roku ;) 

Jeśli zastanawiacie się co przeczytać w święta, to ja zdecydowanie polecam wam tę serię: Cztery płatki śniegu i Anioł na śniegu. Joanna Szarańska stworzyła magiczną serię o bohaterach z ulicy Weissa, których nie da się nie polubić. Historie zawarte przez autorkę bawią, wzruszają i uczą. Pokazują o co tak naprawdę chodzi w święta. Jestem pewna, że spędzicie z tymi książkami przyjemnie czas. :)

Lubicie świąteczne historie? Macie swoje ulubione? :)

Dziękuję

3 komentarze:

  1. Muszę jeszcze nadrobić pierwszą część serii. Okładki obu bardzo mi się podobają. 😊

    OdpowiedzUsuń


  2. The Love of Beauty is a woman's nature, three-point looks and seven-point dress.
    Here are women's clubs,Diamond Jewelry,Brand Handbags , fashion Dresses, sexy swimsuits you like, you want to choose.

    https://imiyavogue.blogspot.com/

    OdpowiedzUsuń