2 maja 2017

"Gałęziste" Artur Urbanowicz


Nie wierz w nic, co widzisz, słyszysz.. i w co do tej pory wierzyłeś...

Jest taki dom, w którym nie chciałbyś spędzić nocy. Z jakiegoś powodu ciemność w nim jest inna. Jeszcze bardziej złowroga niż gdziekolwiek indziej...
Jest takie jezioro, w którym mieszkają nieumarli. Ich przewaga nad Tobą jest prosta - oni nie potrzebują nabierać powietrza...

Jest taki demon, o istnieniu którego wolałbyś nie wiedzieć. Niematerialne uosobienie zła, przed którym nie sposób uciec...
Jest takie miejsce, w którym mieści się ten dom. Miejsce, w sercu którego kryje się też to jezioro i w którym ten demon był od zawsze. To las. Las, w którym za nic w świecie nie chciałbyś się zgubić. Gdy już raz do niego wejdziesz, nie pozwoli Ci wyjść..
Jest taka historia, której nie chciałbyś poznać. Opowieść, która Cię zaintryguje, zaskoczy i przerazi do szpiku kości. Thriller na baśniowych ziemiach Suwalszczyzny. 

Odważysz się? 

Karolina i Tomasz postanawiają spędzić trochę czasu razem, by odpocząć od codziennych problemów i obowiązków. Dziewczyna organizuje im wspólną wycieczkę na Suwalszczyzne. Ma nadzieję, że ten wypad uratuje ich już podupadający związek. Od samego początku wiele rzeczy nie idzie po jej myśli. W dodatku nie pomaga jej fakt, że Tomek jest bardzo zniechęcony ich wycieczką. Para trafia do domostwa w Białodębach i tam muszą nocować. Szybko odkrywają, że rodzina, z którą przyszło im mieszkać jest dość nietypowa i tajemnicza, a na domiar złego dowiadują się, że za ścianą mieszka nieboszczyk... To tylko początek ich wycieczki, która miała być odskocznią od codzienności, a powoli zamieni się w najgorszy z możliwych koszmarów. Ten wypad zmieni ich życie na zawsze...


Autor idealnie budował napięcie pozwalając czytelnikowi coraz bardziej zagłębić w lekturze. Ta historia przenosi nas w świat pełen tajemnic i przerażających zwrotów akcji, sprawiając, że od samego początku jesteśmy zaintrygowani i nie sposób oderwać się od lektury. Bohaterowie są świetnie wykreowani. Karolina wychowana w chrześcijańskim domu, spokojna dziewczyna, bardzo przywiązana do tradycji. Natomiast Tomek to całkowite jej przeciwieństwo. Dlatego można zadać sobie pytanie jak taka para, która różniąca się od siebie pod każdym względem jest ze sobą. Również bardzo podobały mi się opisy otoczenia, które przenosiły mnie w te pięknie opisywane miejsca.

Przyznam szczerze, że po zapoznaniu się z fabułą książki byłam bardzo zaintrygowana, dlatego z chęcią przyjęłam propozycję od autora, żeby zrecenzować tę książke. Zdradzę Wam, że nie jestem fanką horrorów i wystrzegam się ich jak ognia. Moja psychika zawsze po takich filmach wariuje. Ta książka mnie przeraziła. Ludzie o mocnych nerwach, którzy lubią historie z dreszczykiem emocji i strachu mogą śmiało sięgnąć po tę pozycję. 

"Gałęziste" to świetny thriller, który przypisany został to paranormalnych historii. Jeżeli lubicie zagłębiać się w książki o tematyce horroru, tajemnic i niewyjaśnionych zjawisk,  to koniecznie musicie to przeczytać. Jak zaczynałam czytać to Ada (@erato_czyta) ostrzegała mnie, że już nigdy nie spojrzę na las w taki sam sposób jak przed lekturą i miała rację. A musicie wiedzieć, że uwielbiam spacerować po lesie, a teraz dwa razy się zastanowie nim wybiorę się na spacer tam sama. Fani takich historii będą zadowoleni.


Moja ocena: 7/10 / Autor: Artur Urbanowicz / Oryginalny tytuł: Gałęziste / Data premiery: 01.04.2016 / Gatunek: thriller paranormalny / Wydawnictwo: Novae Res

Za książkę dziękuję autorowi.

7 komentarzy:

 1. Historia brzmi mega ciekawie i najchętniej od razu bym po nią sięgnęła. :) http://prostoprzezksiazki.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 2. Niesamowicie wciągająca powieść, która urzekła mnie już od pierwszych stron. I to prawda z wchodzeniem do lasu. Po przeczytaniu tej historii można się naprawdę mocno bać, spacerując tam samotnie.

  OdpowiedzUsuń
 3. A ja się chyba nie odważę :D

  OdpowiedzUsuń
 4. Ja o dziwo jakoś nie byłam przerażona ta historią. Może potraktowałam ją za bardzo jako fikcję. Ale epilog mnie rozwalił!

  OdpowiedzUsuń
 5. Ja i thillery to połączenie, które się gryzie. Jednak o tej książce tyle już słyszałam, że chyba w końcu ją przeczytam... Choć nigdy nie sięgam po polskich współczesnych autorów.

  OdpowiedzUsuń
 6. Właśnie takiej książki potrzebuję. Od zawsze chciałam przeczytać jakiś świetny thriller, więc zwrócę uwagę na tę książkę.:)

  OdpowiedzUsuń
 7. Cieszę się, że mimo wszystko nie zawiodłaś się na tej książce :) Myślę, że ta pozycja to dobry debiut, po który warto sięgnąć.
  PS: Był już jakiś spacer po lesie czy odkładasz to w czasie? :P

  OdpowiedzUsuń