25 kwietnia 2017

Zapowiedzi wydawnicze MAJ 2017


W maju czeka na Nas wiele cudownych tytułów. W tym zestawieniu pokazuję książki, które ja bardzo chce przeczytać. Na pewno nie uda mi się ich mieć wszystkich naraz, ale kilka pozycji z listy muszą obowiązkowo znaleźć się w mojej biblioteczce.


1."Confess" Colleen Hoover
Data premiery - 10.05
Wydawnictwo - Otwarte

Niewypowiedziane pragnienia, bolesna przeszłość i głęboko skrywane grzechy są dla Owena największą inspiracją. Utalentowany malarz kolekcjonuje anonimowe wyznania i przenosi je na płótno, zamieniając słowa w obrazy, w których ukrywa też własne tajemnice.
Auburn pojawia się w jego galerii akurat wtedy, gdy Owen szuka asystentki. Dziewczyna od kilku lat walczy o odzyskanie normalnego życia i desperacko potrzebuje pieniędzy. Zakochanie się w przystojnym malarzu nie jest częścią jej planu, ale przekorne przeznaczenie stawia na swoim. Wydaje się, że Owen jest dla niej szansą na znalezienie ukojenia i wsparcia, a ona dla niego natchnieniem i nowym kolorem w autoportrecie.
Wzajemne uczucie dodaje życiu barw, jednak tajemnice zaczynają tworzyć rysy na ich związku. Auburn odkrywa, że przeszłość ukochanego może odebrać jej to, co dla niej najważniejsze. Głos serca podpowiada jednak, że miłość wymaga największych poświęceń.


2. "Deniwelacja" - Remigiusz Mróz
Data premiery - 10.05
Wydawnictwo - Filia 

Gdzie jest Wiktor Forst?
To pytanie zadają sobie zakopiańscy śledczy, gdy topniejący w Tatrach śnieg odsłania makabryczny widok na zboczach Giewontu. Odnalezione zostają zwłoki grupy kobiet, których za życia nic ze sobą nie łączyło.
Żadna wycieczka nie zaginęła zimą na szlakach, a wszystkie ofiary wypadków w górach zostały odnalezione. W dodatku na ciałach nie ma żadnych śladów świadczących o tym, by doszło do zabójstw. Kiedy w Zakopanem znikają jednak kolejne kobiety, nie ma wątpliwości, że na Podhalu pojawił się seryjny zabójca.
Policja odkrywa ślad prowadzący do Wiktora Forsta. Problem polega na tym, że nikt nie wie, gdzie od roku przebywa były komisarz…


3. "Czereśnia zawsze muszą być dwie" - Magdalena Witkiewicz
Data premiery - 10.05
Wydawnictwo - Filia

Drzewo czereśni potrzebuje
innego drzewa, aby rosnąć i dawać owoce.
Tak jak człowiek, gdy kocha – rozkwita. 
Zosia Krasnopolska otrzymuje w spadku od pani Stefanii zrujnowaną willę w Rudzie Pabianickiej. Rudera okazuje się domem z duszą uwięzioną w dalekiej przeszłości. Stary dom otoczony sadem – niegdyś bardzo piękny – kryje sekrety swoich mieszkańców. Zosia powoli zgłębia jego tajemnice. Kiedy na jej drodze pojawi się Szymon, odkryje najważniejszy sekret: dowie się, czym są prawdziwa przyjaźń oraz miłość. Zrozumie, że tak jak drzewa czereśni muszą rosnąć obok siebie, by wydać owoce, tak ludzie muszą się kochać, by ich wspólna droga przez życie miała sens.
Powieść o przeszłości zaklętej w każdym dniu i o darach, które otrzymujemy od losu, jeśli patrzymy także sercem…3. "Najmroczniejszy sekret" - Alex Marwood
Data premiery - 10.05
Wydawnictwo - Albatros 

Najnowszy thriller psychologiczny zdobywczyni prestiżowej nagrody Edgar Award oraz Macavity Award for Best Mystery Novel 2015.
Opowieść o narcystycznym zaburzeniu osobowości luźno oparta na pewnej prawdziwej historii… Mówili, że Coco zaginęła w nocy. K ł a m a l i.
Sean Jackson hucznie obchodzi swoje pięćdziesiąte urodziny. Impreza kończy się jednak katastrofą i wielkim skandalem, gdy jedna z jego córek, Coco, w tajemniczych okolicznościach znika w środku nocy. Dwanaście lat później, po nagłej śmierci Seana, człowieka niezwykle zamożnego i wpływowego, na pogrzebie spotykają się Mila, córka z pierwszego małżeństwa, i Ruby, nastoletnia siostra bliźniaczka zaginionej przed laty Coco. Gdy docierają do domu, gdzie ich ojciec mieszkał ze swoją czwartą żoną, orientują się, że wszyscy obecni byli również gośćmi na pamiętnym tragicznym przyjęciu sprzed lat. Nagle są o krok od rozwiązania zagadki, która zaważyła na całym ich życiu. Mroczne sekrety z przeszłości wreszcie ujrzą światło dzienne. Jakie tajemnice kryją się za zamkniętymi drzwiami domu Jacksonów?


4. "Chłopak z innej bajki" - Katie West
Data premiery: 10.05
Wydawnictwo: Feeria Young 

Caymen ma 17 lat i po szkole pracuje w należącym do jej mamy nieco dziwacznym sklepie z porcelanowymi lalkami i specjalizuje się w sarkastycznym podejściu do życia, szczególnie wobec bogaczy. Lata obserwacji zamożnych ludzi zza lady i życiowe doświadczenia mamy nauczyły ją, że nie można im ufać, a do tego są zblazowani, nieuprzejmi i przekonani, że cały świat powinien leżeć u ich stóp. Gdy do sklepu trafia Xander, wysoki, przystojny i na swój sposób uroczy, ale najwyraźniej obrzydliwie bogaty, od razu widać, że jest z totalnie innej bajki. Caymen co prawda znajduje z nim wspólny język, ale jest przekonana, że jego zainteresowanie nie potrwa długo. Gdy Xandrowi niemal udaje się ją do siebie przekonać, dziewczyna odkrywa, że pieniądze grają w ich związku o wiele większą rolę, niż sądziła. Na ich wspólnej drodze piętrzą się przeszkody... czy ostatecznie trafią razem do tej samej bajki?

5. "Oszukana" - Charlotte Link
Data premiery - 10.05
Wydawnictwo - Sonia Draga 

Młoda londyńska rodzina wyrusza na wakacje. Jonas Crane, autor scenariuszy filmowych, w ciszy i spokoju samotnego domu na torfowiskach chce nie dopuścić do grożącego mu wypalenia zawodowego. Towarzyszą mu żona i mały syn. Żadne z nich nie ma pojęcia o tym, że w tym samym czasie pewien zbiegły zbrodniarz ucieka przed policją i szuka jakiejś dobrej kryjówki. Denis Shove podejrzewany jest o to, że w brutalny sposób zamordował policjanta, Richarda Linville. Kate Linville, córka ofiary i policjantka ze Scotland Yardu, traci jedyną bliską osobę. Ta samotna i już zgorzkniała kobieta uważa się za osobę, której los odebrał możliwość szczęśliwego i spełnionego życia. Kate na własną rękę próbuje rozwiązać zagadkę tej zbrodni. I odkrywa, że jej ukochany ojciec nie był tym człowiekiem, za którego ona go przez całe życie uważała. Bo i ona i jej matka były przez niego oszukiwane w ciągu wielu lat. Kate dowiaduje się o dramatycznej prawdzie – i nie wie, że w tym samym czasie dla rodziny Crane rozpoczyna się dramatyczny wyścig z czasem.


6. "Zapisane w wodzie" - Paula Hawkins
Data premiery - 10.05
Wydawnictwo - Świat książki

„Alec, obudź się. Obudź się! Nel Abbott nie żyje. Znaleźli ją w wodzie. Skoczyła”.
„Julio, to ja. Musisz oddzwonić. Oddzwoń. Proszę. To ważne. Oddzwoń, jak tylko będziesz mogła, dobrze? Chcę… To ważne”.
Kilka dni przed śmiercią Nel Abbott dzwoni do swojej siostry.
Jules nie odbiera, ignorując jej prośbę o pomoc.
Nel umiera. Mieszkańcy miasteczka mówią, że „skoczyła”. A Jules musi wrócić do miejsca, z którego kiedyś uciekła – miała nadzieję, że na dobre – aby zaopiekować się swoją piętnastoletnią siostrzenicą.
Julia się boi. Tak bardzo się boi.  Dawno pogrzebanych wspomnień, starego młyna, świadomości, że Nel nigdy by tego nie zrobiła
A najbardziej boi się wody i zakola rzeki, które miejscowi nazywają Topieliskiem.
W tym samym dynamicznym stylu i z tym samym dogłębnym zrozumieniem kierujących człowiekiem instynktów, jakie pochłonęły miliony czytelników jej debiutanckiej powieści, Paula Hawkins przedstawia nowy porywający thriller, w którego tle czają się historie z przeszłości i drzemie siła, z jaką potrafią one zniszczyć ludzkie życie.6. "Nic nie mów" - Naomi Ragen
Data premiery - 16.05
Wydawnictwo - Prószyński media

Historia inspirowana autentycznymi wydarzeniami. O ścieżkach, które niepostrzeżenie prowadzą na manowce i o ciemności, która mieszka w każdym z nas.

Czy wiara może być silniejsza od miłości do własnych dzieci?
Gdzie jest granica posłuszeństwa?
Kiedy powiedzieć dość?

Przez uśpione ulice Jerozolimy mknie karetka. W środku o życie walczy skatowany chłopczyk. Czy lekarzom uda się go uratować? Nikt jeszcze nie wie, że matka dziecka siedzi w tym samym szpitalu przy łóżku starszego synka, którego przywieziono z ciężkimi poparzeniami. Pobożnie recytuje psalmy, odmawia wyjaśnień i siódemce swoich dzieci nakazuje bezwzględne milczenie. Jakim trzeba być potworem, żeby sprowadzić takie cierpienie na własne dzieci? A jeśli ta kobieta jest niewinna? Śledztwo prowadzi detektyw Bina Cedek, matka dwójki małych dzieci. Mozolnie odsłania warstwy tajemnic i kłamstw, coraz głębiej zanurzając się w świat kabały i religijnych sekt, mistycznych tekstów i przerażających rytualnych obrzędów, by stanąć twarzą w twarz z przerażającą prawdą, która na zawsze może odebrać wiarę w ludzi. 7. "Tysiąc pocałunków" - Tilie Cole
Data premiery - 17.05
Wydawnictwo - Filia

Wyobraź sobie, że otrzymujesz tysiąc małych karteczek i masz wypełnić je najpiękniejszymi momentami swojego życia…
Jeden pocałunek trwa chwilę. Tysiąc pocałunków może wypełnić całe życie. 
Chłopak i dziewczyna. Uczucie powstałe w jednej chwili, pielęgnowane później latami. Więź, której nie był w stanie zniszczyć ani czas, ani odległość. Która miała przetrwać już do końca. A przynajmniej tak zakładali.
Kiedy siedemnastoletni Rune Kristiansen wraca z rodzinnej Norwegii do sennego miasteczka Blossom Grove w stanie Georgia, gdzie jako dziecko zaprzyjaźnił się z Poppy Litchfield, myśli tylko o jednym. Dlaczego dziewczyna, która była drugą połową jego duszy i przyrzekła wiernie czekać na jego powrót, odcięła się od niego bez słowa wyjaśnienia?
Serce Rune’a zostało złamane, gdy dwa lata temu Poppy przestała się do niego odzywać. Jednak, gdy chłopakowi przyjdzie odkryć prawdę, jego serce rozpadnie się na nowo.


8. "Uciekająca narzeczona" - Denise Hunter
Data premiery: 18.05
Wydawnictwo: Dreams

Ona pamięta tylko tyle, że go kocha. On nie może zapomnieć, w jaki sposób go rzuciła.

Wstrząs mózgu wymazał siedem miesięcy z życia Lucy. Dziewczyna nie przypomina sobie rozstania z narzeczonym, Zakiem Callahanem, na tydzień przed ślubem, ani przeprowadzki do Portland. I naturalnie, nic nie wie o swoich następnych zaręczynach. Jedyne, co pamięta, to to, że Zac jest jej droższy nad życie.

Po nieoczekiwanym i niewyjaśnionym odejściu Lucy Zac przez wiele miesięcy nie mógł odzyskać równowagi. Z rozpaczy rzucił się w wir pracy na rodzinnej plantacji i w swojej restauracji w Summer Harbor. A teraz Lucy znowu pojawia się w jego świecie – bezdomna, bezradna i… zakochana. Potrzebuje go, by poskładać od nowa swoje życie. Lecz co będzie, gdy Lucy wróci pamięć?

 

9. "Szóste okno" - Rachel Abbot
Data premiery - 24.05
Wydawnictwo - Mroczna strona

Prawda boli, ale kłamstwa mogą zabić.
Po śmierci męża Natalie Gray wiąże się z jego najlepszym przyjacielem, Edem Cooperem. Kobieta pragnie, aby zastąpił on ojca jej dorastającej córce, Scarlett, z czasem jednak zaczyna podejrzewać, że intencje mężczyzny nie są do końca czyste.
Natalie próbuje zapewnić sobie i córce bezpieczeństwo, dlatego wkrótce przeprowadzają się do kolejnego domu. To miejsce również skrywa swój mroczny sekret.
Być może znacznie gorszy od tego, przed którym uciekły.
Tymczasem Tom Douglas prowadzi śledztwo w sprawie samobójstwa nastolatki. Ślady doprowadzają go do Natalie i Scarlett. Czy Douglas zdąży ochronić je przed prawdą, która może zniszczyć ich życie na zawsze?
 

10. "Franco" Kim Holden
Data premiery - 24.05
Wydawnictwo - Filia

Franco Genovese jest perkusistą w światowej sławy amerykańskim zespole Rook. Chłopak ma wszystko. Zabójczy uśmiech, tatuaże, talent, ostry dowcip. A przy tym wszystkim serce ze złota. 
Wiedzie dobre, stabilne, nieskomplikowane życie.
Jednak wieczór spędzony w niepozornym barze w Los Angeles wszystko to zmienia.
Do jego świata wkracza Gemma Hendricks.
Pochodząca z północnej Anglii, odnosząca sukcesy młoda pani architekt. Właścicielka uroczego uśmiechu, ciętego języka i nad wyraz ufnego serca.
Natychmiast coś ich do siebie przyciąga.
Gemma i Franco z miejsca się zaprzyjaźniają.
Ich znajomość nie potrwa długo, ponieważ kiedy za kilka dni wrócą do domów, rozdzielą ich tysiące kilometrów.
A może coś się zmieni?
Gemma ma pewne bliskie sercu marzenie.
Gdy Franco postanowi pomóc dziewczynie w spełnieniu go, wszystko może wywrócić się do góry nogami.
Czy ich przyjaźń będzie miała szansę przerodzić się w miłość? A może wszystko pójdzie w zapomnienie?


11. "Cena wolności" - K.J. Howe
Data premiery- 24.05
Wydawnictwo - Burda Publishing Polska 

Uważaj, Bourne! Agentka Thea Paris wchodzi do gry!
Powieść sensacyjna w zupełnie nowej odsłonie.
Na świecie jest dwudziestu pięciu najlepszych specjalistów do spraw porwań dla okupu. Wśród nich jedna kobieta: Thea Paris. Najlepsza w branży.
Dwadzieścia lat temu przerażony chłopiec – brat Thei – został uprowadzony w środku nocy przez zamaskowanych bandytów. Wszystkiemu przyglądała się jego przerażona siostra. Chłopiec po dziewięciu strasznych miesiącach wrócił do domu. Ale traumatyczne przeżycie pozostawiło w nim ślad już na zawsze.
Pod wpływem tamtego koszmarnego zdarzenia Thea stała się światowej klasy specjalistką do spraw uwalniania zakładników. Początkowo rozmowy odbywa przy stole negocjacyjnym, lecz gdy dyplomacja zawodzi, agenci do zadań specjalnych zatrudniani przez organizację Quantum Security International przeprowadzają pod dowództwem agentki Paris ściśle tajne operacje ratunkowe w najbardziej niebezpiecznych regionach globu.
Koszmar sprzed lat powraca, gdy ojciec Thei, magnat naftowy Christos Paris, zostaje uprowadzony z jachtu cumującego u wybrzeży Santorini, kilka dni przed największą transakcją w karierze. Porywacze zabijają całą załogę, lecz nie wysuwają żądań okupu, nie stawiają politycznych ultimatów ani nie domagają się zwolnienia więźniów – wysyłają jedynie niezrozumiałe esemesy po łacinie z telefonów na kartę.
Thea podejmuje się najtrudniejszej misji ratunkowej w życiu. Czy uda jej się ocalić rodzinę?


Na jakie książki czekacie najbardziej? :) A może macie jakieś inne tytuły, którcyh ja nie wymieniłam ? Koniecznie dajcie mi znać :)
 

25 komentarzy:

 1. Z niecierpliwością czekam na nową książkę Mroza :). Ciekawa jestem nowej książki Hawkins, mam nadzieje, że nie podzieli losu Dziewczyny z pociągu.

  Pozdrawiam, a w wolnej chwili zapraszam do siebie zakladkadoksiazek.pl

  OdpowiedzUsuń
 2. "Zapisane w wodzie" zamówione, odbiorę w dniu premiery :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Na pewno przeczytam "Deniwelację", ponieważ lubię głównego bohatera. Czekam też na "MaddAddama" Margaret Atwood :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Tyle fajnych książek a tak mało fundusz :( Na mojej liście znajduje się przede wszystkim Confess.
  Pozdrawiam!
  https://recenzje-zwyklej-czytelniczki.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 5. Chłopak z innej bajki i tysiąc pocałunków to dwie nowości, które mnie zainteresowały zarówno okładką jak i opisem. No i oczywiście nowa Hoover, ale tą już mogę czytać.<3

  OdpowiedzUsuń
 6. Obowiązkowo muszę przeczytać "Confess", ale jest też kilka innych tytułów, które chciałabym przeczytać :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Kochana wczoraj skończyłam "Confess" <3 Polecam serdecznie, cudowna historia!

   Usuń
 7. "Najmroczniejszy sekret" i "Tysiąc pocałunków" to moje must have! Te książki mega mnie zainteresowały, choć mnóstwo innych również wydaje się być ciekawych... tylko jak mój portfel sobie z tym poradzi?
  Pozdrawiam, Paulina z Książkowego Zakątka

  OdpowiedzUsuń
 8. Ten miesiąc będzie jednym z najlepszych pod względem nowości. mój blog

  OdpowiedzUsuń
 9. Z tych co wymieniałaś czekam na "Confess", "Tysiąc pocałunków" i "Chłopak z bajki".

  OdpowiedzUsuń
 10. Kilka z pewnością kupią, ale dopiero jak nadrobię zaległosci ze stosu, który zalega w domu. Takie moje małe postanowienie :)
  aga-zaczytana.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 11. Zapowiada się bankructwo, chociaż część z tych propozycji pojawi się na Legimi, więc nieco mniej spektakularne :D

  OdpowiedzUsuń
 12. Czekam ze zniecierpliwieniem na 'Czereśnie muszą być dwie', gdyż po 'pracowni dobrych myśli' jestem zauroczona humorem autorki :)
  http://pomiedzyrozdzialami.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 13. Tysiąc pocałunków i Franco, tego jestem najbardziej ciekawa. Na pewno nie autorki Ugly Love.
  pozdrawiam!
  http://polecam-goodbook.blogspot.com/2017/04/propozycja-nie-do-odrzucenia-ojciec.html

  OdpowiedzUsuń
 14. "Najmroczniejszy sekret" i "Nic nie mów" to moje must read w maju :) Świetne zestawienie :)

  OdpowiedzUsuń
 15. Pierwsze dwa tytuły i "Franco" przeczytam :D
  Jools and her books

  OdpowiedzUsuń
 16. Wybrałaś sporo ciekawych tytułów. Na wszystkie z pewnością nie starczy mi czasu. :) Kusi Mróz, Hoover, Cole...

  OdpowiedzUsuń
 17. Czereśnie zamówiłam od razu, jak tylko pojawiły się w przedsprzedaży w Świecie Książki <3. Uwielbiam twórczość M. Witkiewicz! Także czekam na "Tysiąc pocałunków" oraz na "Uciekającą narzeczoną".

  OdpowiedzUsuń
 18. Będzie co czytać, co by stres przedślubny mnie nie dopadał :D

  OdpowiedzUsuń
 19. Ah tyle nowości, kiedy się znajdzie na to wszystko czas? :) Ja oczywiście zacznę od ukochanej pani Hoover, ale poluję też na Link i 'Oszukana' :)

  OdpowiedzUsuń
 20. Tyle cudowności nas czeka <3 Jak ja mam wyrobić z czasem? :(

  Pozdrawiam, Jabłuszkooo ♥
  Szelest Stron

  OdpowiedzUsuń
 21. Halo, życia mi nie starczy na te wszystkie książki :C

  Obsession With Books

  OdpowiedzUsuń
 22. Wiele dałabym za to, aby mieć już Confess i Franco na swojej półce!

  czytamogladampisze.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 23. Confess, Tysiąc pocałunków, Franco - jest na co czekać <3

  OdpowiedzUsuń