28 marca 2017

Zapowiedzi wydawnicze KWIECIEŃ 2017


Taniec ze świetlikami - Denise Hunter
Data premiery - 10.04.2017
Wydawnictwo - Dreams 

Przez kilka lat Jade próbowała chronić swoje wrażliwe serce. Teraz wraca do domu w Chapel Springs, a w jej życie ponownie wkracza Daniel, sprawiając, że znowu chce jej się tańczyć.
Dorastając w niewielkim miasteczku nad rzeką Ohio w stanie Indiana, Jade McKinley zawsze czuła się jak chwast w ogrodzie różanym. Wyjeżdżając, była przekonana, że nigdy już nie spojrzy wstecz. Teraz, gdy jest samotna, w ciąży i bez grosza przy duszy, nie ma innego wyboru – musi wrócić.
Daniel Dawson, burmistrz Chapel Springs, od wielu lat był przyszywanym członkiem rodziny McKinley'ów. Jego krewnych nigdy przy nim nie było, więc odnalazł swoje miejsce w pełnym życia domu McKinley'ów. Od lat jest zakochany w Jade, jednak ona uważa go za starszego brata. Teraz, gdy dziewczyna wraca po rocznej nieobecności, jego uczucia rosną w siłę.
Jade usiłuje się ustatkować, ale wszystko idzie nie po jej myśli. Dziewczyna ukrywa przed rodziną swoje tajemnice i czuje, że mężczyzna, który od dzieciństwa nazywał ją „pętakiemˮ, dziwnie ją pociąga. Powrót do domu może okazać się bardziej skomplikowany, niż mogłaby sobie wyobrazić.


Co przyniesie wieczność - Jennifer L.Armentrout
Data premiery - 11.04.2017
Wydawnictwo - Filia 

Dla niektórych cisza jest bronią, ale Mallory „Myszce” Dodge służy ona jako pancerz ochronny. W dzieciństwie nauczyła się, że lepiej jest zachować milczenie. I choć minęły już cztery lata od kiedy jej koszmar się skończył, dziewczyna zaczyna się martwić, że strach będzie ją paraliżował do końca życia. Teraz, po latach indywidualnego nauczania pod troskliwym okiem przybranych rodziców, Mallory musi się zmierzyć z nowym wyzwaniem – ostatnią klasą w publicznej szkole średniej. Żaden ze scenariuszy, które sobie stworzyła, nie zakładał, że pierwszego dnia nauki wpadnie na Ridera Starka, niewidzianego od lat przyjaciela i opiekuna. Dziewczyna uświadamia sobie, że ich więź przetrwała. Okazuje się jednak, że nie tylko Mallory zmaga się z demonami przeszłości. Widząc, że życie wymyka się Riderowi spod kontroli, staje ona w obliczu wyboru pomiędzy dalszym milczeniem, a walką o kogoś, kogo kocha, o życie, jakiego pragnie, i prawdę, która musi zostać ujawniona.  

Nic oprócz śmierci - Magdalena Knedler
Data premiery - 11.04.2017
Wydawnictwo - Czwarta strona 

Wiedeń. Cmentarz centralny – jedna z największych nekropolii w Europie. Tu przecinają się ścieżki artystów, intelektualistów oraz komisarz Anny Lindholm.
Tajemnicza kobieta prosi Annę o pomoc. W pracowni rzeźbiarskiej jej wnuka odnaleziono ciało modelki. Ofiara na tle szkarłatnej plamy krwi przypomina przepiękną rzeźbę… Wydaje się, że to artysta uśmiercił swoją muzę. Czy w gąszczu wskazówek uda się wyłuskać te, które powiodą do sprawcy? Poszukiwania stają się coraz trudniejsze, a śmierć czai się wszędzie… 
Ostatnie śledztwo komisarz Anny Lindholm rozegra się w mieście, którego mieszkańcy zwykli mawiać "jeżeli miłość jest Francuzką, to śmierć musi być wiedeńczykiem".


Małe wielkie rzeczy - Jodi Picoult
Data premiery - 11.04.2017
Wydawnictwo - Prószyński media

Kiedy po rutynowym zabiegu umiera noworodek, ojciec dziecka oskarża o morderstwo afroamerykańską pielęgniarkę. Ani ona, ani jej prawniczka, ani ojciec zmarłego chłopczyka nie mają pojęcia, że ta śmierć odmieni ich życie w sposób, którego żadne z nich nie było w stanie przewidzieć. 
W „Małych wielkich rzeczach” Picoult opowiada o władzy i uprzedzeniach, o tym, co nas dzieli i łączy. To powieść o objawieniach, które przychodzą z niespodziewanej strony. Jodi Picoult bierze na warsztat uprzedzenia rasowe, przywileje, sprawiedliwość oraz współczucie – i swoim zwyczajem nie podsuwa łatwych odpowiedzi. Z wnikliwością, szczerością i empatią maluje obraz rzeczywistości, z którą mamy do czynienia na co dzień i której często nie przyjmujemy do wiadomości. „Małe wielkie rzeczy” to kawał dobrej literatury spod pióra autorki, która zna się na swoim fachu.


Łowca cieni - Donato Carrisi
Data premiery - 11.04.2017
Wydawnictwo - Albatros 

 Penitencjariusz Marcus, działając w imieniu Paenitentiaria Apostolica, wykorzystuje swój niezwykły talent – a może przekleństwo – do rozpoznawania anomalii. Od roku poszukuje zabójcy zakonnicy, której poćwiartowane zwłoki znaleziono w watykańskich ogrodach. Ma przy tym nieodparte wrażenie, że kościelni hierarchowie coś przed nim ukrywają.
Tymczasem w Rzymie grasuje zabójca polujący na młode pary. Jego brutalność mobilizuje nie tylko włoskie władze, lecz również Watykan, który zleca śledztwo Marcusowi. Wraz z Sandrą Vegą, policyjną fotografką, penitencjariusz tropi anomalie, by schwytać mordercę, zanim zginą kolejni ludzie.
Najbardziej przerażające jest to, że sprawca – który poprzez serię zabójstw najwyraźniej chce opowiedzieć jakąś historię – ma swoich „fanów”. Ludzi pomagających mu nawet za cenę własnego życia
.

Chemik - Stephenie Meyer
Data premiery - 11.04.2017
Wydawnictwo - Edidpresse  

Powiedzmy, że nazywa się Alex. Tożsamość i imiona zmienia jak rękawiczki – pracuje dla amerykańskiej agencji rządowej, która jest tak tajna, że nawet nie ma nazwy. Alex zajmowała się przygotowywaniem substancji pomagających śledczym wydobywać zeznania od podejrzanych. Określenie nowoczesne metody tortur byłoby tu na miejscu…
Po zamachu na życie Alex, w którym ginie jej przyjaciel i zarazem współpracownik, kobieta zaczyna się ukrywać. Po kilku latach zgłasza się do niej kolega z departamentu, powierzając jej kolejne zadanie. Ma wynaleźć broń przeciwko zabójczemu wirusowi, by ocalić miliony amerykańskich obywateli. Czy to zasadzka, czy też rzeczywiście od wyjątkowych umiejętności Alex zależy życie wielu ludzi? Postanawia zaryzykować i zgodnie z otrzymanymi wytycznymi porywa mężczyznę, który, działając na zlecenie mafii narkotykowej, zamierza wywołać epidemię. Najbardziej wymyślne tortury nie pomagają jednak zmusić rzekomego przestępcy do zeznań – zupełnie jakby był niewinny. Alex zaczyna dostrzegać kolejne nieścisłości w przedstawionej historii. Instynkt podpowiada jej, że prawda może być zupełnie inna. Czy przeczucie jej nie myli?


Ludzie doskonali - Peter James
Data premiery - 11.04.2017
Wydawnictwo: Albatros 

Kiedy planujący potomstwo przyszli rodzice, John i Naomi Klaessonowie, dowiadują się, że są nosicielami genu, który prawdopodobnie spowoduje u ich dzieci rzadką chorobę genetyczną, postanawiają zgłosić się do prowadzonego przez jedną z amerykańskich klinik tajnego programu, który pomoże im zaprojektować doskonałe dziecko. Ich jedynym marzeniem jest posiadanie zdrowego, szczęśliwego potomstwa. Nie chcą też po raz kolejny przeżywać śmierci ich ukochanego dziecka. Za czterysta tysięcy dolarów będą mogli wybrać wszystkie geny ich przyszłego potomka. Wkrótce Naomi dowiaduje się, że urodzi niezwykłe bliźnięta…


Wymyśliłam Cię - Francesca Zappia
Data premiery - 11.04.2017
Wydawnictwo - Feeria Young 

„Jeśli nawet miłość nie zawsze zwycięża, dzięki niej łatwiej znieść wszystkie bitwy.”
Rzeczywistość, jak się okazuje, często nie jest tym, czym się wydaje.
Oto Alex, maturzystka i absolutnie niewiarygodna narratorka, która czasami nie potrafi odróżnić prawdziwego życia od złudzenia. Codziennie walczy, by rozpoznać, co jest prawdą, a co nie. Uzbrojona w swój aparat fotograficzny, z młodszą siostrą u boku, Alex prowadzi codzienną wojnę ze swoją chorobą – schizofrenią – starając się pozostać przy zdrowych zmysłach na tyle długo, by dostać się do college’u. I nieźle jej idzie: poznaje nowych ludzi, chodzi na imprezy i… zakochuje się. Tylko co z tego jest prawdą? Alex przywykła do tego, że jest, jaka jest. Nikt nie przygotował jej na normalność…


Losy Tearlingu - Erika Johansen
Data premiery - 11.04.2017
Wydawnictwo - Galeria Książki

W niespełna rok Kelsea Glynn z niedoświadczonej nastolatki zmieniła się w potężną władczynię. Jako królowa Tearlingu zyskała uznanie, a dzięki uporowi, wizjonerstwu i zdolnościom przywódczym dokonała ważnych zmian w królestwie. Za cel obrała wyeliminowanie korupcji i przywrócenie rządów sprawiedliwości, przez co przysporzyła sobie wielu wrogów – jest wśród nich niegodziwa Szkarłatna Królowa, jej najbardziej zaciekła rywalka, która wprowadziła swoją armię do Tearlingu. Kelsea postanowiła uchronić swój lud przed niszczycielskim najazdem i zrobiła coś niebywałego – oddała w ręce wroga i siebie, i swoje magiczne szafiry, a na regenta Tearlingu powołała Buławę, zaufanego przywódcę Straży Królowej. Ale Buława nie spocznie, dopóki wraz ze swoimi ludźmi nie uwolni władczyni, która została uwięziona w Mortmesne. Teraz, gdy rozpoczyna się pełna napięcia ostateczna rozgrywka, w końcu poznamy losy królowej Kelsea oraz całego Tearlingu.


Duchowe życie zwierząt - Peter Wohlleben
Data premiery - 12.04.2017
Wydawnictwo - Otwarte 

Koguty okłamujące kury? Łanie pogrążone w żałobie? Zawstydzone konie? To przejawy fantazji ekologów czy naukowo udowodnione fakty z życia zwierząt? Czy bogate życie uczuciowe nie jest zastrzeżone jedynie dla ludzi?
Peter Wohlleben, leśnik i miłośnik przyrody, korzystając z najnowszych badań i własnych obserwacji, udowadnia, że zwierzęta i ludzie w sferze uczuć i doznań są do siebie podobni. Odkrywa przed nami niesamowite historie zwierząt, w których możemy zaobserwować ich mądrość, współczucie, troskę czy przyjaźń.

Tysiąc pięter - Katharine McGee
Data premiery - 26.04.2017
Wydawnictwo - Otwarte  

Manhattan. Rok 2118. Sercem Nowego Jorku jest tysiącpiętrowa Wieża dla wybranych. Jest tam wszystko, czego potrzeba do życia. Im ktoś bogatszy, tym wyżej może mieszkać.

Avery jest zaprojektowaną genetycznie idealną siedemnastolatką. Wraz z bogatymi rodzicami i przybranym bratem Atlasem mieszkają na tysięcznym piętrze Wieży. Sekret Avery polega na tym, że Atlas jest dla niej kimś więcej niż tylko bratem. Kocha się w nim również jej przyjaciółka Leda. Jednak jest to nieszczęśliwe uczucie, które wpędza ją w uzależnienie. Sytuację dziewczyny komplikuje podejrzenie, że coś dziwnego łączy jej ojca z Eris, koleżanką Ledy mieszkającą na jednym z niższych pięter. Nikt z bohaterów nie zdaje sobie sprawy, że jest ktoś, kto zna ich tajemnice i może je wykorzystać do swoich celów.


Luonto - Melissa Darwood
Data premiery - 26.04.2017
Wydawnictwo - Filia
Podczas trzęsienia ziemi siedemnastoletnia Chloris zostaje uratowana przez monstrualne ptaszysko. Orzeł jest Homanilem – dwudziestoletnim chłopakiem o imieniu Gratus. Zabiera dziewczynę do Luonto – osady, będącej odpowiednikiem biblijnej arki. Homanile żyją pod ludzką postacią, lecz gdy do głosu dochodzą silne emocje, ulegają przemianie w zwierzęta. Między Chloris a Gratusem rodzi się zakazane uczucie. Jaką misję mają do spełnienia Homanile? Czy związek człowieczej dziewczyny z Homanilem ma szansę na przetrwanie? 
Koniec świata nadchodzi. Żywioły pragną zemsty. A może nic nie jest takie, jakim się wydaje... Wolisz poznać gorzką prawdę czy upajać się słodkim kłamstwem?


Pieśń jutra - Samantha Shannon
Data premiery - 26.04.2017
Wydawnictwo - SQN  

Po krwawych i brutalnych walkach Paige Mahoney zyskała odpowiedzialną funkcję – została wybrana Zwierzchniczką. Pod rządami ma teraz całą populację londyńskich kryminalistów. Wystąpiła przeciwko Jaxonowi Hallowi. Narobiła sobie żądnych krwi wrogów, z których każdy czeka na jej najmniejszy błąd. Teraz zadanie ustabilizowania sytuacji w podzielonym podziemiu będzie prawdziwym wyzwaniem. Panowanie Paige może szybko dobiec końca. Wszystko przez wprowadzenie Tarczy Czuciowej, śmiertelnej technologii, która przyniesie zgubę społeczności jasnowidzów i… całemu światu, jaki znają. Gorąco wyczekiwany trzeci tom bijącej rekordy popularności serii The Bone Season – przełomowej dystopijnej fantasy będącej wyrazem imponującej wyobraźni Samanthy Shannon.


Imperium burz - Sarah J. Maas
Data premiery - 26.04.2017
Wydawnictwo - Urobros

Nad Erileą gęstnieją czarne chmury. Erawan zbiera swoje złowrogie siły, by zadać światu ostateczny cios. Aelin Galathynius staje z nim do walki, by bronić królestwa i swoich bliskich. Dla Aelin droga do tronu Terrasenu dopiero się rozpoczęła. Młoda królowa cały czas poznaje swoje dziedzictwo i uczy się swojej magii. Im więcej jej używa, tym bardziej przekonuje się, jak potężny jest ogień krążący w jej żyłach.
Ale wie, że toczącej się wojny nie wygra w pojedynkę. Są przy niej przyjaciele i ukochany Rowan, lecz to nadal za mało wobec mocy Erawana. Nadszedł czas szukania sprzymierzeńców. Kto odpowie na wezwanie królowej Terrasenu?
Dla Aelin nie ma już odwrotu, świat, który zna, chwieje się w posadach pod naporem sił ciemności. Wrogowie otaczają ją ze wszystkich stron, w szranki poza Erawanem staje także legendarna, bezlitosna królowa Fae, która najwyraźniej ma wobec Aelin własne plany... Kiedy gra toczy się o tak wysoką stawkę, trzeba umieć poświęcić to, co najcenniejsze. Czasami jednak cena za zwycięstwo okazuje się zbyt wysoka... 
Imperium burz to piąty tom bestsellerowej serii Szklany tron, która podbiła serca milionów czytelników na całym świecie.

Na jakie premiery najbardziej czekacie? A może macie jakieś inne tytuły, o których nie wspomniałam? 

29 komentarzy:

 1. Najbardziej ciekawi mnie "Co przyniesie wieczność" Armentrout. Będziesz recenzować tę powieść? :)
  I oczywiście 5 część Szklanego tronu, ale cała seria jeszcze przede mną ��

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Niestety nie będę, ale planuję kupić :) Też jestem jej bardzo ciekawa <3

   Usuń
 2. Same cudeńka ❤❤ najbardziej chyba czekam na "Imperium burz" :D

  Pozdrawiam,
  camilleshade-books.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jak co mięsiąc wydawnictwa wydają tyle cudeniek, a portfel tylko płacze :D Pozdrawiam :)

   Usuń
 3. Losy Tearlingu, Imperium Burz, Tysiąc pięter i Pieśń jutra już zamówione! Czy to już choroba? Nie wiem. Z tego zestawienia jeszcze ciekawi mnie Chemik, ale to już nie tak bardzo, żeby kupować przedpremierowo. :D

  Pozdrawiam,
  Magda z Dwie strony książek

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Oj tam choroba :D To jest hobby, pasja :) Trzeba to wzbogacać o nowe tytuły książek :)

   Usuń
 4. Choć już od jakiegoś czasu z niecierpliwością czekam na "Co przyniesie wieczność", to widzę tu też kilka innych ciekawych pozycji, które z pewnością mogłyby mnie zainteresować :) Szybko je zapisuję na listę książek do przeczytania!
  Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Koniecznie sobie zapisz, wiele ciekawych książek wychodzi :) Ja sama nie wiem na co się skusić :D

   Usuń
 5. Imperium burz, nie mogę się do doczekać, odkąd skończyłam czytać czwarty tom!

  OdpowiedzUsuń
 6. Uwielbiam Jodi! Na pewno będę polować na tę książkę :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Również uwielbiam twórczość Jodi! :)

   Usuń
 7. Odpowiedzi
  1. Jak co miesiąc, aż nie wiadomo na co się skusić :D

   Usuń
 8. Ciekawi mnie, o czym już gdzieś wspominałam, "Pieśń jutra". Poza tym "Tysiąc pięter" i "Duchowe życie zwierząt" :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mnie bardzo ciekawi "Tysiąc pięter" :) Czytałam kiedyś "Czas żniw" i nie przypadł mi do gustu, więc nie czekam na kolejne części :)

   Usuń
 9. Spośród wymienionych przez Ciebie tytułów najbardziej interesuje mnie nowa książka Jodi Picoult, jeszcze nigdy nie zawiodłam się na tej autorce :)

  OdpowiedzUsuń
 10. Ja najbardziej czekam na "Imperium burz" oraz "Co przyniesie wieczność" :D

  Zabookowany świat Pauli

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dużo osób czeka na "Imperium burz" a ja nawet nie przeczytałam ani jednej książki z tej seri :D "Co przyniesie wieczność też jest na mojej liście do przeczytania :D

   Usuń
 11. Najbardziej oczekuję na książkę Jennifer L. Armentout - uwielbiam tą autorkę, chcę już mieć tę książkę w łapkach! Nie miałam pojęcia, że Jodi Picoult wydała nową książkę, a zazwyczaj z jej twórczością jestem na bieżąco... Dzięki za uświadomienie!
  Pozdrawiam cieplutko, Książkowy zakątek

  OdpowiedzUsuń
 12. Może w końcu przeczytałabym jakąś książkę Jodi Picoult? :)

  OdpowiedzUsuń
 13. Z kwietniowych nowości na pewno zagoszczą u mnie trzy z wymienionych przez ciebie. Obowiązkowo Chemik oraz Imperium burz, a także interesuje mnie Tysiąc pięter. Jak na razie to ilość do zniesienia, ale znając mnie, kupię jeszcze 3 razy tyle

  Pozdrawiam
  To Read Or Not To Read

  OdpowiedzUsuń
 14. Mam już zamówione "Duchowe życie zwierząt". Co prawda, na tę książkę czeka głównie mój mąż, ale pewnie sama też przeczytam :)

  OdpowiedzUsuń
 15. Mnie najbardziej z tego zestawienia interesuje ,,Co Przyniesie Wieczność'' :D

  Obsession With Books

  OdpowiedzUsuń
 16. Ja na pewno sobie kupię "Co przyniesie wieczność", oraz "Pieśń jutra". Imperium burz pewnie dostanę do recenzji :) redgirlbooks.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 17. Z chęcią sięgnę po "Chemika", żeby przekonać się czy kolejna książka Meyer ma w sobie to coś co przyciąga i nie pozwala odetchnąć aż do ostatniej strony ;)
  Niestety z tej listy to byłoby wszystko, jednak planuję dorwać kilka innych kwietniaków ;)
  Pozdrawiam,
  www.favouread.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 18. Ja czekam na Chemika, Duchowe życie zwierząt i Wymyśliłam Cię

  OdpowiedzUsuń
 19. 'Małe wielkie rzeczy' i 'Tysiąc pięter' to pozycje, na które czekam i które na pewno znajdą swoje miejsce na moich półkach <3
  zapraszam do mnie: aga-zaczytana.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 20. "Wyśniłam cię" oraz "Co przyniesie wieczność" (bajeczna okładka:D).

  OdpowiedzUsuń